Kuo toliau, tuo pukiau einas. Aišku, pagrindinio miego (“core sleep”) organizmas norėtų daugiau (gal kokia +20 minučių). Tačiau dienos miego metu atsibundu praėjus 15-18 minučių nuo užmigimo. Užmiginėju irgi beveik autopilotu: jei miegai suėmė – žinok liko 15-20 minučių iki pasnaudimo. Panašu, kad organizmas priiminėja naują paros režimą ir nusprendė nesipriešindamas pertvarkyti biologinį laikrodį, o miego trūkumą paprastai kompensuoja ryte, va ir šiandien atsikėliau ne 6:00 o 6:30. “Juodžiausias” paros laikas produktyvumo atžvilgiu – tarp paskutinio pasnaudimo ir pagrindinio miego. Šiuo laiku, prieš miegą ir rašau tinklaraščio įrašus. O jei visai suremia miegai, gelbėjuosi filmais. Keista, bet tai padeda įveikti mieguistumą.
Kad būtų aiškiau su terminais “šiandien” ir “vakar”, įdedu miego grafikiuką. Man “Šiandien” yra nuo 6:00 iki sekančios dienos 3:00, o “vakar” – tai įvykiai iki paskutinio “core sleep”.
Grafikėlis darytas nemokama programa “Sleepchart” iš supermemo saito.
Įdomūs faktai: polifazinis miegas anot mokslo ir wikipedijos yra cirkadinio ciklo sutrikimas, taip sakant dar ne patologija, bet nuokrypis nuo normos tai tikrai.
comments powered by Disqus